Oğuz Gıda Hakkında

Oğuz Gıda A.Ş. 1997 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde Tetrapak dolum makineleri ile meyve suyu üretimine başlamıştır. 2005 yılı içerisinde Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikasını hizmete sokmuştur.

Adana ve Sakarya fabrikalarında, karton kutuda %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek ve meyve aromalı gazlı meşrubat (kola, portakal, gazoz) üretimini sürdürmektedir. Sakarya tesislerinde ayrıca Daren markasıyla süt dolumu ve 2010 yılı içerisinde Daren Limonata’yı 1 L ve 330 ml Pet ambalajlarda piyasaya sunmuştur.

2007 yılında Bolu Abant’ta bulunan Sodabant Maden Suları fabrikasını ve son olarak 2015 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde Meyve püre ve Konsantre fabrikasını bünyesine katarak, sektördeki güçlü varlığını sürdürmeye devam etmiştir. Yakın gelecekteki hedefi Daren markasını Türkiye’de ulusal bir marka haline getirmek olan Oğuz Gıda A.Ş. ileriki yıllarda da güçlenerek büyümeye devam edecektir.Yönetim Sistemi Politikamız

Gıda sektörünün; meyve suyu, meyve nektarı, meyve aromalı içecek, meyve aromalı gazlı içecek, alkolsüz gazlı ve gazsız içecekler, enerji içecekleri, uht süt üretimi alanlarında faaliyet gösteren firmamız; ulusal ve uluslararası pazarlarda, öncelikli insan sağlığı ve hijyen kurallarını esas alarak; ilgili yasalar ve standartlar çerçevesinde; tüm çalışanlarımızla birlikte: yönetim sistemimizin uygulanabilir tüm şartlarını yerine getirmek ve teknolojik gelişmeye paralel sürekli gelişen makina parkuru, ürün çeşitliliği, altyapı, iletişim ve çevre ile sürekli iyileştirmeyi ve büyümeyi taahhüt ederek, ölçülebilir hedeflerle sürekli müşteri memnuniyeti artırmak ve büyüme odaklı üretim yapmak temel amacımızdır.

Amacımıza ulaşmak için;

Hijyen, yüksek verimlilik, sürekli kalite ilkesiyle pazar payımızı ve rekabet gücümüzü arttırmak. Çalışanlarımız en büyük kaynağımızdır ilkesiyle; her kademede eğitimin önemine inanmak ve yönetim sisteminin tüm seviyelerde anlaşılması ve uygulanmasının devamını sağlamak. Kendimize, müşterilerimize, çevreye saygılı olmak ve ortak çıkarlarımızı korumak. Kalite ve Gıda Güvenliğini satın alma’dan başlayarak üretimin her kademesinde sürekli kılmak, için gözden geçirmek. Problem çözmeye değil, önlemeye yönelik çalışmak.Vizyon

Oğuz Gıda üretmiş olduğu ürünlerde ulusal ve uluslararası pazarlarda lider ve örnek bir kuruluş olarak ülke ekonomisine katkıda bulunan, sürekli yenilenen ve değişen gereksinimleri karşılayarak daha yeni daha kaliteli ürünlerin sunularak sürekli iyileşme yaparak müşteri memnuniyetini sürekli arttırmak temel öğelerden birisi olmaktır.

Misyon

Vizyonumuz doğrultusunda her türlü ticari, ahlaki ve hukuki kurallara saygılı ve bu kuralları harfiyen yerine getiren; müşterilerine, çalışanlarına ve ilişki içerisinde olduğu tüm kesimlere katkılarını sürekli olarak geliştiren dinamik bir organizasyon olmak. Bunun için toplam kalite felsefesi ve sürekli gelişim anlayışını ilke edinerek mükemmele yolculukta devamlı mesafe kaydetmek,

Değerlerimiz

Müşterilerimiz bizim patronumuzdur. Çalışanlarımız kurumumuzun temel taşlarıdır. Kaliteli ve güvenli ürün tüm müşterilerimizin hakkıdır. Üstün iş ahlakı, adil ve dürüst davranış şekli ile örnek kuruluş olmaya özen göstermek. Her verimliliği, etkinliği, üretkenliği ve kaliteyi ve gıda güvenliğini ön planda tutmak. Çalışanımızı takımımızın aktif parçası olarak görmektir.

Sertifikalarımız


up